Wędrówki nocą po Wrocławiu i Dolnym Śląsku

fot. Wojciech Wyszkowski z Pixabay
fot. Wojciech Wyszkowski z Pixabay

Spacer po zmroku z lampami naftowymi w ręce? Dlaczego nie! To doskonała okazja do tego, aby poznać atrakcje, które nie tylko leżą na terenie Wrocławia, ale także województwa dolnośląskiego. Jest to atrakcja, która przyciąga nie tylko dorosłych, ale także rodziny ze swoimi małoletnimi dziećmi.

Nowe doznania na trasie zwiedzania

Dla niektórych zwiedzających jest to także okazja do dania dzieciom małej lekcji użytkowania sprzętów domowych i pokazania lamp, działających bez ładowarek i wejść UBS” – przyznaje przewodnik sudecki Gracjan Kielijański Rudy Tur. Jak więc widać, można nie tylko zobaczy najpopularniejsze atrakcje (np. zapora, która znajduje się na terenie Karpacza) w nowej odsłonie, ale także okazja do tego, aby przetestować sprzęty, które w dawnych czasach dla wielu osób stanowiły podstawę funkcjonowania. W szczególności, jeżeli w dawnych czasach nie było czegoś takiego jak elektryczność.

Piotr / Pixabay

Gdzie można wybrać się na nocne zwiedzanie?

Okazuje się, że na terenie województwa dolnośląskiego można znaleźć wiele ciekawych miejsc, które można zwiedza po zmroku. Ich piękno w świetle lamp dawanych przez naftę sprawi, że na pewne miejsca będzie można spojrzeć z zupełnie nowej perspektywy. Wśród miejsc, które można zobaczyć o zmroku wymienić można:

  • Świerzawa – to właśnie tu można wybrać się na zwiedzanie jednego z najstarszych na Dolnym Śląsku kościołów, który pochodzi z czasów romańskich. Tutejsze polichromie w świetle lamp wyglądają obłędnie.
  • Lubomierz – a dokładnie kościół św. Maternusa i dawny klasztor benedyktynek. Są to miejsca, które za dnia są rzadko dostępne dla turystów. Trzeba przyznać, że trumna na pożyczki robi wrażenie. A co tu dopiero mówić o innych atrakcjach, które czekają w blasku nocy i lamp.
  • zamek w Wieleniu,
  • pałac w Łomnicy,
  • park w Bukowcu,
  • szlak waloński w Szklarskiej Porębie,
  • ruiny zamku Starego Książa.

Nocne wycieczki dla każdego

Wystarczy przejrzeć Internet, aby zobaczyć, że do dyspozycji są różnego rodzaju miejsca, które można znaleźć na terenie Dolnego Śląska, jakie będzie można zobaczyć z zupełnie innej perspektywy. Jest to chociażby Zamek Czocha, zamek Grodno w Zagórzu Śląskim, twierdza w Srebrnej Górze, podziemna trasa w Kopalni w Krobicy, uzdrowisko Cieplice Śląskie-Zdrój i wiele innych.

Wycieczki o zmroku i nocą odbywają się regularnie, więc każdy ma okazję do tego, aby załapać się na takie zwiedzanie. Warto sprawdzić zapowiadane terminy, aby mieć pewność, że uda się na takie nocne zwiedzanie załapać. Będzie to nie lada atrakcja dla całej rodziny,