Kolejne restauracje z włoskim jedzeniem we Wrocławiu!

We Wrocławiu stale poszerza się oferta gastronomiczna. Fani włoskiej kuchni w sercu województwa dolnośląskiego będą mogli zjeść smacznie oraz zdrowo, albowiem niedawno w centrum miasta otworzyły się dwa nowe punkty z jedzeniem. Zarówno restauracja Olio, jak i Mollinari została przywitana z dużym optymizmem. 

Nowe włoskie restauracje w centrum Wrocławia

Ulica Wita Stwosza to jedno z najważniejszych miejsc we Wrocławiu. To właśnie przy niej zostały otwarte dwie zupełnie nowe restauracje serwujące włoską kuchnię. Choć ich menu jest dość podobne, to wystrój mocno się różni.

Olio to punkt, który stawia na styl boho, a ponadto posiada wiele ciekawych dodatków w postaci kwiatów i nie tylko.

Mollinari to natomiast idealne miejsce dla miłośników rodzinnej atmosfery. Panuje w niej niesamowita atmosfera, dzięki czemu jest idealną opcją dla osób, które chcą smacznie zjeść z rodziną na mieście.

Obydwie restauracje rozpoczęły swoją działalność na początku grudnia i – co warto podkreślić – obie przyjmują w swoje progi czworonogów. Jeśli więc chcesz udać się do restauracji ze zwierzętami, to będą one doskonałym wyborem. 

Czym cechują się nowe restauracje?

Olio to restauracja, która – zgodnie z założeniami – ma specjalizować się w serwowaniu neapolitańskiej pizzy. Jeżeli kochasz to charakterystyczne włoskie danie, to firma ta z pewnością trafi w Twoje gusta. Olio posiada także co nieco na zimowy okres. Dlatego w swoim menu ma chociażby rozgrzewające napary.

Wiele pozytywnych recenzji od początku swojej działalności zbiera też Mollinari. Dotychczas punkt ten był zwykłą lodziarnią, jednak od niedawna zupełnie zmienił profil swojej działalności. W chwili obecnej Mollinari specjalizuje się w serwowaniu różnych włoskich przysmaków. Kupisz tam nie tylko pizzę, ale również wyjątkowe makarony. Wizytówką Mollinari jest też lasagne, które do złudzenia przypomina potrawę serwowaną w typowo włoskich restauracjach.

Decydując się na odwiedzenie tych punktów gastronomicznych, na pewno nie odczujesz więc niedosytu.