Z czego jest znany Wrocław? Zobacz atrakcję na każdą porę roku!

Wrocław to jedno z największych miast w Polsce – patrząc pod względem ludności, znajduje się w rankingu wielkości na czwartym miejscu, a pod względem powierzchni – na piątym. W przypadku Wrocławia, wraz z rozmiarem idzie w parze atrakcyjność – jest to miasto, w którym nie sposób się nudzić i do którego warto udać się na wycieczkę. Jakie miejsca w Wrocławiu warto odwiedzić?

Wrocławskie krasnale

Poszukiwanie krasnali to rozrywka dla każdego!

W Wrocławiu roi się od krasnali i chociaż nie są one prawdziwe, a wykonane z lanego brązu, są ciekawa atrakcją miasta nad Odrą. Jest ich aż niecałe 400, a ich liczba stale rośnie. Pierwszy z nich, Papa smerf, powstał w 2005 roku jako nawiązanie do wydarzeń z lat 80. XX w. Właśnie wtedy, na znak protestu przeciw propagandzie władz sowieckich, umieszczano je na ścianach budynków w postaci graffiti. Obecnie, nie licząc kontekstu historycznego, sprawiają one świetną zabawę zwiedzającym – rozmieszczone są w taki sposób, że dzięki nim można zwiedzić całe miasto, podróżując od krasnala do krasnala. Listę krasnali można znależć na stronie VisitWroclaw.

Ostrów Tumski

Ostrów Tumski to najstarsza część Wrocławia

Ostrów Tumski to najstarsza część Wrocławia. Można spotkać tam piękne kamienice i zabytki, których historia sięga aż czasów Piastów. Do najważniejszych atrakcji Ostrowa Tumski zalicza się archikatedra św. Jana Chrzciciela, która była budowana w latach 1244-1272 i jest pierwszą gotycką katedrą w Polsce. Archikatedra ta jest czwartą z kolei świątynią w tym miejscu (pierwsza z nich stworzona została z inicjatywy Bolesława Chrobrego). Oprócz tego, w Ostrowie Tumskim koniecznie trzeba zobaczyć most Tumski oraz kościół św. Idziego, który jest najstarszym budynkiem we Wrocławiu.

Zoo we Wrocławiu

Zoo we wrocławiu to nie tylko wybiegi na zewnątrz, to także tematyczne pawilony i afrykarium z ogromnym basenem

Zoo we Wrocławiu jest obowiązkowym punktem zwiedzania nie tylko dla rodzin z dziećmi – także dorośli mogą się w nim świetnie bawić. Mieszka w nim około 12,000 zwierząt oraz ponad 1000 gatunków. Zoo można zwiedzić wynajmując przewodnika i przemieszczając się po nim melexem. Do najważniejszych atrakcji należą: Terrarium, Pawilon Madagaskar, Motylarium, Odrarium oraz Wybieg Terai.

Zobacz też: Wrocławska Fontanna Multimedialna