Warte odwiedzenia miejsca podczas wizyty we Wrocławiu

Wybierając się na weekend bądź też dłuższy wyjazd do pięknego miasta, jakim jest Wrocław, niejedna osoba z pewnością zastawia się, co ciekawego może wówczas zobaczyć. Jedno z popularniejszych polskich miejsc kryje w sobie mnóstwo przyciągających uwagę atrakcji. Miasto to, pomimo zurbanizowanego krajobrazu, wyróżnia się na tle innych miejscowości, o podobnej liczbie mieszkańców, swoją malowniczością i wyjątkową gościnnością. Nie bez powodu powstało określenie Wrocław miasto spotkań. 

Jakie malownicze miejsca kryje w sobie Wrocław?

Udając się do Wrocławia, obowiązkowe dla turystów jest przespacerowanie się na przestronny, a przy tym wyjątkowo zadbany rynek. To właśnie tutaj na placu znajduje się Stary Ratusz, który obecnie kryje w sobie muzeum. Wyróżniającym się elementem na ogromnym placu jest zjawiskowa fontanna. Warto przejść się tam i ją zobaczyć.

We Wrocławiu znajduje się wiele innych miejsc, zarówno dla starszych, jak i dla młodszych. Częstym punktem odwiedzin nastolatków jest Galeria Neon Side, która przyciąga zainteresowanych szczególnie nocą, ale także Wyspa Słodowa, czyli miejsce spotkań i rozmów. Odwiedzając Wrocław, nie sposób pominąć Halę Stulecia, gdzie często organizowane są różne dodatkowe atrakcje. Również tam znajduje się największa fontanna w Polsce, gdzie co jakiś czas odbywają się specjalne pokazy. Będąc w tym miejscu, dzielić będzie nas zaledwie kilka kroków od Ogrodu Japońskiego, czyli niezwykle malowniczego miejsca pozwalającego na bliski kontakt z przyrodą. 

Bogactwo mostów we Wrocławiu

Zapewne usłyszałeś już kiedyś, że Wrocław jest miastem mostów, a co się z tym łączy także wysp. Tych ogromnych konstrukcji znajduje się we Wrocławiu aż 101. Jednym z najpopularniejszych mostów jest tu Most Tumski, który łączy ze sobą dwa miejsca: Wyspę Piasek i Ostrów Tumski, który jest najstarszą częścią tego miasta. To właśnie na Most Tumski udają się tysiące zakochanych par, aby uwiecznić swoją miłość, poprzez zawieszenie na nim kłódki.

Wrocław pomimo ogromnej liczby ludności, a także miejskiego krajobrazu wyróżnia się ogromną malowniczością. Oprócz typowym miejsc, kojarzących nam się z wielkim miastem, na mapie Wrocławia znajduje się mnóstwo takich pozwalających odetchnąć od szybkiego życia.