Pogoda na pierwszy weekend wiosny w Wrocławiu (22-24.03)

Wraz z nadejściem pierwszego weekendu wiosennego, wyczekujemy też wiosennej pogody. Czy uda się ją zobaczyć w nadchodzący weekend? Oto szczegółowa prognoza pogody na piątek, sobotę i niedzielę.

Piątek, 22 marca 2024

Pierwszy dzień weekendu przyniesie mieszkańcom Wrocławia słabe opady deszczu, z maksymalną temperaturą osiągającą 12°C w ciągu dnia i minimalną temperaturą 8°C w nocy. Odczuwalna temperatura w dzień wyniesie około 9°C. Chociaż opady deszczu będą nieznaczne, zaledwie 0.6mm, wilgotność powietrza osiągnie 70%, co może wpłynąć na odczucie chłodu. Wschód słońca o 05:49:26 i zachód o 18:07:47 zwiastują dłuższe dni, typowe dla wiosennego sezonu.

Sobota, 23 marca 2024

Sobota zapowiada się jako dzień z większą ilością opadów, bo aż 1.22mm, oraz wyraźnie silniejszym wiatrem, którego średnia prędkość wyniesie 11.44m/s. Temperatura w ciągu dnia może osiągnąć do 16°C, jednak wieczorem spadnie do 5°C. Ciekawostką jest znacząca różnica pomiędzy temperaturą odczuwalną w dzień a nocą – od 15°C do zaledwie 3°C. Ciśnienie atmosferyczne obniży się do 1002hPa.

Niedziela, 24 marca 2024

Zakończenie weekendu przyniesie kolejne słabe opady deszczu, tym razem z największą ilością wody spadającą z nieba – 2.56mm. Mimo to, temperatura w ciągu dnia wyniesie tylko 8°C, a temperatura odczuwalna jeszcze niższa, około 5°C. Noc przyniesie spadek temperatury do 4°C, co w połączeniu z wilgotnością na poziomie 56% i wiatrem o prędkości 6.5m/s, może być odczuwane jako bardzo chłodne. Warto zauważyć, że ciśnienie atmosferyczne lekko wzrośnie, osiągając wartość 1005hPa.

Podsumowując, pierwszy weekend wiosny w Wrocławiu zapowiada się jako okres przelotnych opadów deszczu, z temperaturami wahającymi się od chłodnych do umiarkowanych. Warto więc przygotować się na zmienne warunki, nie zapominając o parasolu i cieplejszej kurtce na chłodniejsze wieczory.