Kąpieliska we Wrocławiu. Sprawdź gdzie możesz odpocząć w upalne dni.

Czas wakacji, sezon letni oraz upalna pogoda sprawiają, że wszyscy szukamy sposobu na spędzenie trochę czasu nad wodą. Jeśli do wyjazdu na urlop nad morze zostało jeszcze trochę czasu, warto przyjrzeć się co oferuje Wrocław. 

Darmowe kąpieliska

Kąpielisko Królewiecka

Miejsce nazywane jest też Stawem Królewickim. Sezon rozpoczęło w połowie czerwca i będzie otwarte do końca sierpnia. Na miejscu obecny jest ratownik.

Jeziorowa

Niewielkie kąpielisko nad stawem Pawłowickim. Plaża przy brzegu jest piaszczysta, dalej trawiasta. W czasie otwarcia na miejscu jest ratownik, później kąpiele są możliwe na własną odpowiedzialność. Na terenie obiektu jest wiele drzew, które pomagają znaleźć zacienione miejsce w upalne dni. 

Płatne kąpieliska  

Orbita

Dla bardziej wymagających plażowiczów dobrym wyborem będzie Kąpielisko Orbita. Jest to kompleks trzech basenów (w tym brodzik dla dzieci) oraz zjeżdżalni. Na terenie obiektu znajdują się też punkty gastronomiczne. Część leżaków jest przeznaczona dla plażowiczów bezpłatnie. Dla wielu osób atutem będzie możliwość wejścia do Orbity dzięki karcie Multisport. 

Glinianki

To naturalny akwen, który ma do zaoferowania zaplecze do uprawiania sportów – można skorzystać z boiska do siatkówki, jak również zagrać w tenisa stołowego lub wypożyczyć sprzęt wodny.

Morskie Oko

To największe kąpielisko na terenie Wrocławia, mogące pochwalić się plażą o powierzchni 10 ha. Bliskość kąpieliska do Akademii Wychowania Fizycznego zobowiązuje do aktywnego spędzania czasu, ponieważ na terenie obiektu znajduje się aż 6 boisk do siatkówki plażowej oraz wypożyczalnia kajaków. Dzieci mogą korzystać ze zjeżdżalni oraz trampolin. 

Basen Kłokoczyce

Obiekt posiada pełnowymiarowy basen pływacki, jednak nie posiada plaży z dostępem do wody. Obiekt nie jest najlepszym wyborem dla rodzin z małymi dziećmi, ponieważ duży basen jest dosyć głęboki a brodzik przeznaczony dla dzieci od 3 lat. 

Aquapark

We Wrocławiu znajduje się również aquapark, który może pochwalić się basenem zewnętrznym otwartym całorocznie.