Utrudnienia w ruchu w związku z protestem rolników we Wrocławiu

Wrocław, 15 lutego 2024 – Mieszkańcy Wrocławia oraz osoby planujące podróż do tego miasta w najbliższym czasie powinny przygotować się na znaczące utrudnienia w ruchu drogowym. Wszystko to za sprawą trwającego protestu rolników, który zintensyfikuje się w czwartek, 15 lutego.

Od wczesnych godzin porannych do późnego popołudnia, w godzinach od 10:00 do 17:00, na ulicach: Widok (zamknięta od ok. 5:00 do 14:00), Kazimierza Wielkiego, Oławska, Traugutta, Plac Społeczny, Plac Powstańców Warszawy, obok Urzędu Wojewódzkiego, Piotra Skargi oraz Teatralnej, należy spodziewać się utrudnień.

Ogólnopolski protest rolników, który rozpoczął się już 9 lutego, objął także teren powiatu wrocławskiego, z potencjalnymi utrudnieniami w ruchu trwającymi aż do 19 lutego. Akcja ta jest odpowiedzią na niezadowolenie rolników z obecnej polityki rolniczej, dotyczącej importu towarów rolno-spożywczych z Ukrainy i innych krajów pozaunijnych, które nie stosują się do norm Unii Europejskiej. Krytykowane są również nowe obostrzenia środowiskowe związane z Europejskim Zielonym Ładem, ograniczające produkcję roślinną i zwierzęcą.

Protestujący rolnicy domagają się rewizji Wspólnej Polityki Rolnej UE, wyrażając swoje niezadowolenie i solidarność z rolnikami protestującymi w innych krajach Unii Europejskiej.

W związku z przewidywanymi utrudnieniami, komunikacja miejska może doświadczać dodatkowych opóźnień. Osoby podróżujące do Wrocławia powinny rozważyć alternatywne środki transportu, takie jak pociąg, aby uniknąć zakłóceń w planach podróży.

Mieszkańcy Wrocławia i goście odwiedzający miasto w tym okresie powinni śledzić aktualne informacje dotyczące ruchu drogowego i dostosować swoje plany podróży, aby uniknąć niepotrzebnego stresu i opóźnień. Organizatorzy protestu oraz lokalne władze apelują o cierpliwość i zrozumienie dla przyczyn oraz celów protestu.