Tragedia na służbie: Hołd dla zmarłych Policjantów

fot. Komenda Miejska Policji we Wrocławiu
fot. Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Śmierć policjantów Ireneusza Michalaka i Daniela Łuczyńskiego to tragedia, która poruszyła całą Polskę. Komenda Policji we Wrocławiu żegna doświadczonych funkcjonariuszy, którzy mogli, powinni jeszcze być wśród nas.

Każdego dnia policjanci w całej Polsce podejmują tysiące różnych interwencji. Dbają o bezpieczeństwo mieszkańców, bronią słabszych, niosą pomoc, często narażając swoje życie stają po stronie ludzi, których nie znają. Ktoś mógłby zapytać, dlaczego oni to robią? Przecież mogli wybrać spokojniejszą i bezpieczniejszą pracę… Oni jednak zdecydowali inaczej. Postanowili, że będą policjantami i każdego dnia dawali temu świadectwo.

Obaj przeżyli w swoim zawodowym życiu wiele trudnych sytuacji. Byli funkcjonariuszami doświadczonymi i zawsze chętnymi do pomocy. Niestety służba, którą rozpoczęli 1 grudnia 2023 roku na terenie Wrocławia okazała się dla nich ostatnią…

Tak trudno wyrazić ból po ich stracie, przestać rozpamiętywać ostatnie rozmowy, gesty, czy też ich słowa… Stanąć przed lustrem i powiedzieć, żegnajcie bracia. Będziemy za Wami tęsknić i pewnie nie jeden raz zastanawiać się, dlaczego tak szybko odeszliście?

Łączymy się w tych trudnych chwilach z rodzinami i najbliższymi asp. szt. Ireneusza Michalaka i asp. szt. Daniela Łuczyńskiego. Będziemy o Was pamiętać. Dziękujemy za Waszą służbę i poświęcenie.

Dziękujemy wszystkim osobom oraz innym służbom, które oddały hołd naszym tragicznie zmarłym policjantom.

Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu kom. Wojciech Jabłoński

O godzinie 17:00 w całym kraju rozbrzmiały policyjne i strażackie syreny