Noworoczny weekend podsumowany przez wrocławskich policjantów

Podczas ostatniego weekendu sylwestrowego, wrocławscy policjanci wykazali się niezwykłą aktywnością, realizując blisko 1000 interwencji. Wśród najważniejszych działań wymienia się zatrzymanie 57 osób podejrzanych o popełnienie przestępstw oraz 20 poszukiwanych.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu oraz podległych komisariatów byli nieustannie zaangażowani w zapewnienie bezpieczeństwa w mieście i powiecie wrocławskim. Działania te obejmowały interwencje zarówno z własnej inicjatywy, jak i w odpowiedzi na zgłoszenia od mieszkańców.

Szczególną uwagę zwraca fakt, że w tym okresie policjanci wyeliminowali z ruchu 20 nietrzeźwych kierowców. Wśród nich znalazł się „rekordzista”, kierujący pojazdem marki Suzuki, z ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie, a także 38-letnia kobieta prowadząca Smarta, z poziomem alkoholu przekraczającym 2,7 promila. O losie tych osób zadecyduje teraz sąd.

Zatrzymano także 20 osób poszukiwanych oraz 57 sprawców różnego rodzaju czynów zabronionych, często na gorącym uczynku lub w bezpośrednim pościgu. Te działania stanowią dowód na nieustające wysiłki policji w dążeniu do zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom Wrocławia i okolic.

Wszystkie te działania pokazują, że służby mundurowe nieustannie pracują na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego, nie tylko podczas większych świąt czy wydarzeń, ale na co dzień. Ich praca jest nieoceniona w utrzymaniu ładu i bezpieczeństwa na terenie stolicy Dolnego Śląska.

Na podstawie:
Zespół Komunikacji Społecznej
Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu