Nowa inwestycja we Wrocławiu – hotel Hampton by Hilton

We Wrocławiu już niebawem zostanie wybudowany zupełnie nowy hotel. Inwestycja ta ma być jedną z najpoważniejszych w ostatnich latach. Nowy hotel sieci Hampton by Hilton ma być synonimem najwyższej jakości, dlatego też jego projekt wzbudził spore zainteresowanie wśród mieszkańców województwa dolnośląskiego. 

Hampton by Hilton – co warto wiedzieć?

Zgodnie z założeniami now hotel Hampton by Hilton ma pojawić się na wrocławskim lotnisku. Prace zostały już rozpoczęte i upubliczniono wstępne wizualizacje. W hotelu tym mają znaleźć się pokoje rodzinne oraz fitness, a także luksusowa restauracja i piękny widok na lotnisko. Według wstępnych założeń hotel ten ma być jednym z najbardziej prestiżowych w całym mieście. Będzie on składał się z ośmiu kondygnacji, spośród których jedna będzie znajdowała się pod ziemią. W Hampton by Hilton znajdzie się aż 122 pokoi, co oznacza, że budynek ten będzie imponował sporą wielkością. Według planu łączną powierzchnia przestrzeni użytkowej ma mieć ponad 5 tysięcy metrów kwadratowych. Oprócz luksusowych pokoi hotel ten ma oferować strefę fitness, tarasy, ogród, a także spory parking. Dzięki temu już teraz cieszy się on niemałym zainteresowaniem. 

Ciekawostki na temat Hampton by Hilton

Budowa Hampton by Hilton została już zainicjowana, jednak prace potrwają co najmniej kilkanaście miesięcy. Według planu hotel ma zostać oddany do użytku pod koniec 2025 roku. Jedną z najważniejszych osób odpowiedzialnych za tę inwestycję jest Karol Przywara, czyli wiceprezes zarządu spółki Port Lotniczy Wrocław. W jego opinii inwestycja ta będzie strzałem w dziesiątkę, ponieważ blisko 4 miliony pasażerów wyraziło zapotrzebowanie na wybudowanie hotelu tuż przy lotnisku. Karol Przywara zapowiada, że Hampton by Hilton ma być przede wszystkim miejscem spotkań przedsiębiorców. Jest on bowiem tworzony z myślą o turystach przyjeżdżających spoza regionu. Póki co nie wiadomo, jakie ceny będą obowiązywać w tym hotelu, jednak już teraz pewne jest, że będzie to niezwykle luksusowy obiekt.