Dramat na ulicy Rychtalskiej: Nastolatka spadła do starego elewatora

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu / mł. kpt. Andrzej Kaznowski / FB
Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu / mł. kpt. Andrzej Kaznowski / FB

Wrocław stał się świadkiem niebezpiecznego wypadku, który miał miejsce 23 lutego około godziny 16:30. Jak podaje Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej, doszło do niebezpiecznego zdarzeni w opuszczonym budynku przy ul. Rychtalskiej 15-letnia dziewczyna spadła z wysokości 8 metrów do wnętrza starego elewatora.

Strażacy ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego zostali wezwani na miejsce zdarzenia. Dzięki swoim umiejętnościom i wykorzystaniu technik alpinistycznych, udało im się bezpiecznie ewakuować poszkodowaną z trudno dostępnej przestrzeni. W dalszej części akcji ratunkowej, nastolatka w noszach przymocowanych do kosza drabiny mechanicznej została przetransportowana z budynku i przekazana Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Cała operacja ratunkowa wymagała zaangażowania 6 zastępów strażackich.

Ku przestrodze

Niestety, to nie jest pierwszy raz, gdy opuszczony budynek przy ul. Rychtalskiej staje się miejscem wypadku. W kwietniu ubiegłego roku dwaj młodzi mężczyźni, również wpadli do pustego szybu windy.

Zobacz też: Inwestycja w pobliżu elewatora zbożowego na ul. Rychtalskiej

To tragiczne wydarzenie stanowi poważne przypomnienie o niebezpieczeństwach, jakie niosą ze sobą opuszczone i niezabezpieczone budynki. Wypadek nastolatki na ulicy Rychtalskiej skłania do refleksji nad koniecznością podjęcia działań mających na celu zabezpieczenie takich miejsc przed dostępem, szczególnie młodych ludzi, dla których mogą one stanowić pozornie atrakcyjne, ale niezwykle niebezpieczne tereny do eksploracji.