Zabezpiecz swój dom przed wakacjami

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, wiele osób ma już także określone plany urlopowe. Niestety zbyt rzadko elementem tych planów jest odpowiednie zabezpieczenie posesji na naszą nieobecność. A przecież trudno o spokojny odpoczynek, jeśli będziemy każdego dnia wyjazdu obawiać się o nasz dobytek. Warto więc odpowiednio wcześniej pomyśleć o ochronie swojego domu na wakacje. O tym, jak tego dokonać opowiadamy wspólnie z ekspertami z agencji ASCO Security.

System bezpieczeństwa dla Twojego domu

Latem złodzieje często wzmagają swoją aktywność – przede wszystkim korzystając z nieobecności domowników. W budynkach wielorodzinnych zazwyczaj można liczyć na ograniczoną pomoc sąsiadów, jednak w przypadku domów jednorodzinnych nie zawsze jest to tak oczywiste, tym bardziej gdy posesja znajduje się w pewnej odległości od innych zabudowań. W takim przypadku konieczne jest stworzenie unikalnego systemu zabezpieczeń. Każdy taki system powinien być przygotowany z uwzględnieniem lokalnych uwarunkowań, specyfiki obiektu i oczywiście osobistych potrzeb właściciela.

Najpopularniejsza metoda odstraszania złodziei to symulowanie obecności domowników na posesji. W ASCO Security stosuje się jednak także inne formy ochrony domu w czasie wakacji – każdorazowo są one odpowiednio dobierane w celu stworzenia unikalnego pakietu zabezpieczającego. Oto więc najważniejsze metody, które można wykorzystać do zabezpieczenia dobytku podczas urlopu:

  • Symulacja obecności z użyciem systemu inteligentnego domu – to zwykle podstawa, dzięki której większość złodziei zaniecha jakichkolwiek prób włamania. Można w tym celu wykorzystać system smart home, który na co dzień umożliwia sterowanie różnymi elementami wyposażenia domu: roletami, oświetleniem czy bramą wjazdową. Programując ten system do automatycznego uruchamiania podczas naszej nieobecności można sprawiać wrażenie, że domownicy są na miejscu.
  • Zdalny monitoring wizyjny – system kamer zainstalowanych w przemyślany sposób jest w stanie monitorować najbardziej narażone obszary w domu. Często stosowana jest w tym celu unikalna usługa Video Dozoru – polega ona na stałym obserwowaniu ściśle określonych stref przez pracownika ochrony stale wspieranego algorytmami sztucznej inteligencji, dzięki czemu błąd czy nieuwaga operatora zostały zupełnie wyeliminowane. W razie próby włamania lub innego naruszenia możliwa jest szybka reakcja – zamknięcie bram, nadanie komunikatu głosowego, wezwanie odpowiednich służb lub Grupy Interwencyjnej ASCO Security.
  • Systemy alarmowe z czujnikami – systemy alarmowe doskonale wspierają systemy monitoringu. Podstawą działania alarmów są różnorodne czujniki – ruchu, tłuczonych szyb, wibracji, gazu, zalania, otwarcia okien lub drzwi. Dzięki nim można przygotować swoje domostwo na wiele zagrożeń – nie tylko tych pochodzących od włamywaczy.
  • Monitoring systemów alarmowych – całodobowe obserwowanie stanu alarmów w Centrum Monitoringu ASCO gwarantuje szybką reakcję na zaistniałe incydenty. Co ważne, także właściciele posesji mają wgląd do tego systemu, dzięki czemu w razie wątpliwości podczas urlopu, również mogą upewnić się, że wszystko pozostaje w porządku.
  • Grupa interwencyjna – w razie próby włamania, poza wezwaniem policji, można skorzystać z natychmiastowej reakcji uzbrojonej i świetnie przeszkolonej Grupy Interwencyjnej ASCO – jej obecność zapobiegnie nawet najgroźniejszym wydarzeniom.

Odpowiednia ochrona to udany wypoczynek

Czy warto pozwolić, by bezpieczeństwo naszej posesji spędzało nam sen z powiek podczas długo planowanego urlopu? Oczywiście, że nie! Samodzielne zabezpieczenie domu nie jest jednak proste i lepiej pod tym względem zdać się na ekspertów – agencję ochrony ASCO Security.

Indywidualnie tworzone pakiety ochrony to przede wszystkim realna ochrona dobytku, ale nie można zapomnieć, że liczy się także nasz komfort psychiczny – w końcu urlop powinien być czasem bez żadnych zmartwień.

Najlepiej pomyśleć o ochronie domu jakiś czas przed wyjazdem tak, by móc wspólnie ze specjalistami określić najlepsze strategie i stosowane metody oraz zapoznać się z ich działaniem. W ten sposób możliwe będzie korzystanie ze wszystkich atrakcji wyjazdu bez ciągłych zmartwień i stresu.

Zadbaj o bezpieczeństwo z ASCO Security

Warto zacząć myśleć o zabezpieczeniu swojego dobytku na czas wakacyjnych wyjazdów. Najlepiej w tym celu skontaktować się z przedstawicielem ASCO Security, który pomoże dopasować rozwiązania dla bezpieczeństwa specjalnie do Twojej posesji.

Agencja ochrony ASCO Security już od ponad 30 lat zabezpiecza różnorodne rodzaje obiektów – zarówno posesji prywatnych, biznesów, jak i miejsc publicznych. Korzystając z tak bogatego doświadczenia specjaliści ASCO Security dla każdego miejsca projektują unikalny zestaw zabezpieczeń. To elastyczne podejście wraz z wykorzystaniem nowoczesnych technologii pozwala uzyskać wysoki stopień skuteczności, nawet w przypadku obiektów o nietypowej specyfice.

Jeśli więc chcesz zadbać o swoją posesję i spokój podczas urlopu, to koniecznie odwiedź stronę https://www.ascosecurity.pl/ i skontaktuj się z przedstawicielem ASCO Security!