Wyniki Drugiej Tury Wyborów Samorządowych we Wrocławiu 2024

W drugiej turze wyborów samorządowych, która odbyła się 21 kwietnia 2024 roku, mieszkańcy Wrocławia wybrali na kolejną kadencję Prezydenta miasta. Po przeliczeniu głosów ze wszystkich 330 obwodów głosowania, wyniki przedstawiają się następująco:

Jacek Zbigniew Sutryk, reprezentujący Komitet Wyborczy Wyborców „Jacek Sutryk – Lewica i Samorządowcy”, uzyskał znaczącą przewagę nad swoją rywalką, zdobywając 115 350 głosów, co stanowi 68,29% wszystkich oddanych głosów. Jacek Sutryk nie jest oficjalnie związany z żadną partią polityczną, mieszka we Wrocławiu, ma 45 lat i wykształcenie wyższe.

Jego konkurentka, Izabela Anna Bodnar z Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe, zdobyła 53 572 głosy, co przekłada się na 31,71% poparcia. Izabela Bodnar, mająca 49 lat i wykształcenie wyższe, jest członkiem partii Polska 2050 Szymona Hołowni i również mieszka we Wrocławiu.

Wyniki te potwierdzają reelekcję Jacka Zbigniewa Sutryka na stanowisko Prezydenta Wrocławia.

Frekwencja w drugiej turze głosowania pokazała duże zaangażowanie mieszkańców miasta w procesie wyborczym. Mieszkańcy Wrocławia wyrazili swoje poparcie, dokonując wyboru opartego na dotychczasowych dokonaniach i przyszłych obietnicach kandydatów.