W kierunku Wrocławia: Top 5 tras Kolei Dolnośląskich w regionie

Wrocław, jako serce Dolnego Śląska, przyciąga pasażerów z całego regionu, co potwierdzają najnowsze dane dotyczące ruchu kolejowego. Koleje Dolnośląskie z dumą przedstawiają pięć najpopularniejszych tras, które łączą różne zakątki województwa z jego stolicą.

Rekordowa trasa Wrocław – Legnica

Na czele zestawienia znajduje się linia Wrocław – Legnica, którą w minionym roku wybrało ponad 795 tysięcy osób. „Stolica regionu generuje największy ruch zarówno w tygodniu, jak i w weekendy. Pasażerowie wiedzą, że do stolicy województwa najwygodniej i najszybciej dotrą pociągiem,” komentuje Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich.

Niespodziewane drugie Miejsce

Drugie miejsce zaskakująco zajęły Kąty Wrocławskie, mimo iż miejscowość ta liczy jedynie 7 tysięcy mieszkańców. Linia ta przyciągnęła ponad pół miliona podróżnych. „Ponad pół miliona pasażerów w relacji Wrocław – Kąty Wrocławskie pokazuje, jaką moc posiada kolej,” mówi Wojciech Zdanowski, wiceprezes Kolei Dolnośląskich.

Współpraca samorządowa kluczem do sukcesu

Za sukcesem tych połączeń stoi nie tylko dobrze rozwinięta infrastruktura, ale również współpraca samorządowa. „Partycypowanie samorządowców wszystkich szczebli powoduje, że oferta na trasach jest coraz lepsza,” podkreśla Tymoteusz Myrda, wicemarszałek odpowiedzialny za kolej. Dzięki wspólnym działaniom około 40 samorządów gminnych i powiatów współfinansuje projekty związane z realizacją połączeń kolejowych.

Podium uzupełniają Wałbrzych, Jelcz-Laskowice i Trzebnica

Trzecie miejsce zajął Wałbrzych, za nim uplasowały się kolejno Jelcz-Laskowice z 525 tysiącami pasażerów oraz Trzebnica, którą wybrało 405 tysięcy osób.

Wrocław – kolejowe okno na Polskę

Wrocław nieprzypadkowo jest nazywany kolejowym oknem na Polskę. „Wrocław jest świetnie skomunikowany z pozostałymi miejscowościami na Dolnym Śląsku, a tego oczekują od nas mieszkańcy województwa,” mówi Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego. Wrocław oferuje nie tylko dogodne połączenia, ale również bogatą ofertę edukacyjną, kulturalną i rozrywkową, co dodatkowo zachęca do podróży koleją.

Dolny Śląsk pokochał kolej, a Koleje Dolnośląskie, dzięki ciągłej współpracy i inwestycjom, utrzymują pozycję lidera w przewozach kolejowych w Polsce, oferując mieszkańcom regionu szybkie, wygodne i bezpieczne podróżowanie.

Na podstawie mat. pras. KD

Okiem mieszańców Wrocławia

Z punktu widzenia mieszkańców Wrocławia rozwój Kolei to dobra informacja. Oprócz oczywistych korzyści jak możliwość korzystania z pociągów również na trasach wewnątrz Wrocławia, warto zauważyć że więcej dojeżdżających codziennie do Wrocławia pociągiem oznacza mniejsze zatłoczenie wrocławskich ulic.