Nowe miejsca do nauki we Wrocławiu

wizualizacja - Zarząd Inwestycji Miejskich Wrocław
wizualizacja - Zarząd Inwestycji Miejskich Wrocław

Przy ul. Zwierzynieckiej, na osiedlu Krzyki-Partynice, ma powstać nowoczesna placówka edukacyjna, gdzie znajdzie się miejsce dla 1200 dzieci. Właśnie zakończył się etap wyboru inwestora. Przetarg został wygrany przez firmę Mirbud. Jej propozycja opiewa na 89,3 mln zł.

Ta nowoczesna placówka edukacyjna ma się miejscem do nauki dla 1000 dzieci, które będą uczęszczać tu do szkoły podstawowej i 200 dzieci w wieku przedszkolnym. Oficjalnie szkoła i przedszkole mają zacząć wraz z nadejściem 1 września 2026 roku.

Nowe miejsce do nauki

Szkoła znajdzie swoje miejsce na ul. Zwycięskiej, przy Skrzyżowaniu z Agrestową. Znajdą tu dla siebie miejsce dzieci z osiedla Krzyki-Partynice i Ołtaszyn. Zarząd Inwestycji Miejskich (ZIM) odpowiadał za przetarg, który tak naprawdę jest już na etapie finalizacji. Łącznie w przetargu wzięły udział trzy firmy. Wyżej wspomniany Mirbud, który do przetargu wystartował z ofertą opiewającą na 89,3 mln zł. Sam budżet miałby wynieść 97,8 mln zł. Jest to bardzo atrakcyjna oferta, która sprawiła, że to właśnie Mirbud otrzymał szansę na to, aby w dwa lata i kilka miesięcy stworzyć nowe miejsce do nauki.

Przeczytaj, jak zbudować pewność siebie.

Nowoczesny Zespół Szkolno-Przedszkolny

Oprócz Mirbud, w przetargu udział brały także firmy Budimex (z kwotą 103,6 mln zł ) i Pre-Fabrykat (z kwotą 108,5 mln zł).

23 lutego Zarząd Inwestycji Miejskich we Wrocławiu poinformował o swoim wyborze. Teraz pozostaje czekać całe dziesięć dni, aby sprawdzić czy wybór się uprawomocnił. Jeżeli tak będzie, pozostanie tylko podpisanie umowy z wykonawcą. Po tym Mirbud będzie mógł przystąpić do działania. O wyborze poinformował sam prezydent Wrocławia – Jacek Sutryk – na swoich social mediach.

Już same wizualizacje są dowodem na to, że nowa placówka edukacyjna będzie nowoczesnym miejscem, które na dodatek zostanie wyposażone w panele fotowoltaiczne. Do tego będą tutaj dwa boiska. Na uwagę zasługuje przede wszystkim zieleń występująca na dachach. Oprócz tego na wizualizacji widać drogę dojazdową i parkingi.

wizualizacja – Zarząd Inwestycji Miejskich Wrocław, https://zim.wroc.pl/aktualnosc-83-miasto_wybuduje_zespol_szkolno.html