Korekta rozkładu jazdy pociągów: Nowe połączenia z Zieloną Górą

Od niedzieli, 10 marca 2024 roku, pasażerowie Kolei Dolnośląskich zyskają dostęp do bezpośrednich połączeń między Wrocławiem a Zieloną Górą. Nowości w rozkładzie jazdy to nie tylko ułatwienie w podróżowaniu, ale również odpowiedź na potrzeby mieszkańców obu regionów.

Powrót na trasę Nadodrzańską

Pierwszy raz od lat, Koleje Dolnośląskie zaoferują kursy do Zielonej Góry trasą Nadodrzańską. Tym samym, codziennie będzie można skorzystać z ośmiu par pociągów łączących Dolny Śląsk z Zieloną Górą, przy czym cztery pary będą kursowały przez Wołów i Ścinawę, a dwie przez Legnicę i Lubin. To efekt współpracy władz województw dolnośląskiego i lubuskiego, mającej na celu lepsze połączenie regionów.

Zmiany w rozkładzie jazdy

Uruchomienie nowych połączeń to nie jedyna zmiana w rozkładzie jazdy. Z uwagi na prace remontowe, od 22 kwietnia zostanie wyłączony z ruchu tunel na odcinku Janowice Wielkie – Wojanów. Wprowadzona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza na niektórych odcinkach, co będzie wymagało uwagi pasażerów korzystających z tej trasy.

Więcej połączeń do Czech i zmiany lokalne

Od 10 marca pasażerowie zyskają również dostęp do dodatkowych połączeń do Czech oraz powrotu połączeń sezonowych do Skalnego Miasta. Zwiększy się liczba kursów na trasach Wrocław – Głogów oraz Wrocław – Lubin przez Legnicę, co jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na te kierunki.

Koleje Dolnośląskie zachęcają do zapoznania się z nowym rozkładem jazdy i sprawdzenia ewentualnych korekt w codziennej podróży.

Na podstawie mat. pras. KD