Intensywna praca wrocławskich policjantów w świąteczny weekend

Wrocławscy policjanci mieli bardzo pracowity długi weekend świąteczny, podczas którego przeprowadzili ponad 700 interwencji. Funkcjonariusze zatrzymali 74 osoby podejrzewane o popełnienie różnych przestępstw, a także wyeliminowali z ruchu 21 nietrzeźwych kierujących. W tym czasie miały także miejsce dwa wypadki drogowe, w wyniku których zginęły dwie osoby.

Różne rodzaje interwencji

Podczas długiego weekendu świątecznego policjanci podejmowali różne rodzaje interwencji. Z jednej strony podejmowali czynności na własną inicjatywę, a z drugiej – interweniowali w związku z zgłoszeniami od mieszkańców Wrocławia i powiatu wrocławskiego.

W sumie policjanci przeprowadzili aż 738 interwencji, z czego 700 stanowiły interwencje związane z działalnością funkcjonariuszy, a 38 to zgłoszenia od mieszkańców. W ten sposób policja sprawdzała stan bezpieczeństwa na terenie miasta i powiatu.

Wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców

Wrocławscy policjanci w trakcie długiego weekendu świątecznego skupili się również na eliminowaniu z ruchu nietrzeźwych kierowców. Mundurowi wyeliminowali aż 21 osób, które postanowiły prowadzić pojazdy po spożyciu alkoholu. Jednemu z nich udało się nawet prowadzić samochód i pić piwo jednocześnie. Policjanci z wrocławskiego Grabiszyna zareagowali natychmiastowo i przeprowadzili badanie, które wykazało ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu kierowcy.

Zatrzymanie poszukiwanych i podejrzanych

Podczas długiego weekendu świątecznego wrocławscy policjanci zatrzymali aż 15 poszukiwanych osób oraz 74 sprawców czynów zabronionych, którzy zostali zatrzymani na gorącym uczynku lub w trakcie pościgu. Dzięki intensywnej pracy funkcjonariuszy udało się zatrzymać osoby podejrzewane o różne przestępstwa.