Policjanci ze świadkami zdarzenia uratowali starszego mężczyznę z płonących nieużytków w Krzykowie.

Źródło: Policja
Źródło: Policja

Policjanci z Wrocławia prowadząc interwencję na parkingu w sprawie źle zaparkowanego auta zauważyli kłęby dymu unoszące się niedaleko w okolicy. Natychmiast przemieścili się w to miejsce, gdzie zobaczyli przypadkowych przechodniów, którzy wyciągają starszego mężczyznę z płonącego terenu. Od razu przystąpili do pomocy w przemieszczeniu poszkodowanego mężczyzny w bezpieczne miejsce.

Po dotarciu w bezpieczny wraz ze świadkami pomogli rozebrać się mężczyźnie z płonących ubrań i zaopatrzyli mu powstałe rany w ramach pierwszej pomocy. Po przyjeździe karetki pogotowia poszkodowany został odwieziony do jednego ze szpitali we Wrocławiu, gdzie jest dalej leczony. Jego głównymi obrażeniami były poparzone ręce. Cała interwencja odbywała się w rejonie ulicy Dożynkowej.

Sytuacja z tego pożaru pokazuje, jak ważna jest pomoc innych osób i policjantów

Ważne w przypadku różnego rodzaju wypadków i pożarów jest jak najszybsza pomoc. Należy zawsze pamiętać o swoim bezpieczeństwie, a kiedy stwierdzimy, że jesteśmy w bezpieczni to nasza pomoc poszkodowanemu może być kluczowa w perspektywie jego życia i zdrowia. Najważniejszą kwestią jest pomoc w takich przypadkach i jak najszybsze wezwanie straży, pogotowia i policji. W przypadku tego wypadku los sprawił, że policjanci wykonywali blisko interwencję i mogli szybko dotrzeć na miejsce pożaru. Zabezpieczyli oni miejsce pożaru, ale także pomogli ewakuować poszkodowanego w bezpieczne miejsce.

Na miejsce pożaru przybyło Pogotowie Ratunkowe oraz Straż Pożarna, które udzieliły pomocy poszkodowanemu, a strażacy ugasili rozległy pożar. Przyczyny tego wypadku wyjaśni policja. Najważniejsze, że dzięki reakcji służb oraz przechodniów nie doszło w tym pożarze do tragedii.

Pamiętajmy, jak ważna jest pomoc przedmedyczna, której należy udzielić przed przyjazdem pogotowia ratunkowego, aby złagodzić skutki zdarzenia. Służby we Wrocławiu zawsze są gotowe, aby udzielać pomocy mieszkańcom.